Трикольорите, които завършиха наравно в класическия мач срещу Коринтианс миналата неделя, се готвят да се изправят срещу Фламенго следващия четвъртък: полуфиналът на турнира.

Треньорът на Сао Пауло Рожерио Сени използва рисковани стратегии в последната класика, с резерви на терена и импровизация на терена. защитник Луизао, който игра като ляв бек.

Ceni планираше да остави титулярите по-отпочинали за мача срещу Flamengo в четвъртък, като играеше в началото Купа на Бразилия.

Но въпреки че е рискована и дръзка, тази стратегия на бившия вратар на трикольор, изглежда всичко се получи по план и сега титулярният отбор ще излезе на терена с повече увереност и отпочинал.

Все още обаче остава голямото предизвикателство да победиш Фламенго с поне два гола разлика, за да стигнеш до дузпи или с три или повече гола, за да отидеш на финал.

Полуфиналният мач за Копа до Бразилия ще се проведе в Маракана, което вече засилва напрежението срещу трикольорите, тъй като стадионът ще бъде пълен с фенове на съперника, оказващи още по-голямо напрежение.

Шансовете на Трикольорите срещу Фламенго

Въпреки голямото напрежение, в последните два мача Сао Пауло успя да повиши самочувствието на отбора, което може да се окаже решаващо за шампионат.

Седмицата беше едно от онези времена, когато вървеше добре: през последната четвъртък, трикольорите се класираха на южноамериканския финал, радвайки се на завидна подкрепа от страна на феновете; в неделя завършиха наравно в класиката срещу Коринтианс само с резерви.

Така самочувствието на отбора и феновете се повиши много. Преди, ако Трикольор спечелиха с 3-1, това пак щеше да се разглежда като почти загубено предизвикателство, но сега всичко се промени с новото настроение на отбора.

Rogério Ceni заяви: „Трябва да бъде перфектен мач и дори перфектен, нямате гаранция, че ще напуснете. Но вие имате възможност, така че нека не изхвърляме тази възможност. Имаме още 90 минути.”

„Ако не покажа, че е възможно, как ще повярват? Знам, че е трудно, най-добрият отбор, няма проблем. Но няма да се свия. Трябва да дадем всичко от себе си. Да използвам пълна сила срещу Коринтианс би било най-голямата грешка.“

В сряда техн Рожерио Сени той ще има почти всички титуляри на разположение, просто няма да може да има Габриел Невес, който получи контузия в коляното и ще бъде извън терена повече от месец.

Феновете и отборът на Сао Пауло, подсилени, ще излязат със сила на полуфинала в четвъртък, мач, който обещава много вълнение за феновете.